Teslimat ve Kargo Politikamız

Siparişinizin onaylanmasından sonra “Hesabım” bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.

Online olarak sitemizden verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman içinde periyodik olarak her gün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 12:00'ye kadar olan siparişler aynı gün 12.00’den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir. İsimli ürünler 5 iş günü diğer kategorilerdeki ürünler 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

HAVALE/EFT siparişleri 2 iş günü içerisinde ödemesi gerçekleşmez ise iptal edilir.

Siparişlerinizi Türkiye ve Yurtdışından verebilirsiniz.

İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz.

Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.

İade ve Değişim Politikamız

Benimsetim.com adresinden aldığınız ürünler görselde gördüğünüz gibi gönderilecektir. Farklı veya hasarlı gelmesi durumunda ücretsiz değiştirebilir veya iade edebilirsiniz. Beğenmeme durumunda kargo ücretlerini karşılayıp değiştirebilir veya iade edebilirsiniz.

Tarafınıza gönderilen kargo hasarlı çıkması durumunda kargo tutanağı ile tarafımıza geri gönderebilir ücretsiz değişim veya iade seçeneğini kullanabilirsiniz. Tarafınıza gönderilen kargo kontrol edilmeyip tutanaksız geri gönderimlerde iade ve değişim yapılmamaktadır.

Söz konusu iade ürünleri ARAS KARGO Benimkınam Anlaşması ile göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo firmaları ile gönderilen ürünler kargo ücreti ödenmediği taktirde iade alınmayacaktır.

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir malı reddederek gerekçe göstermeksizin ürünü iade hakkı mevcuttur.

Kullanılmış, hasarlı ve tutanaksız ürünlerimiz için değişim ve iade yapılamamaktadır.

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.

Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

14 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin Aras Kargo aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.

İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır;

MEHMET ALIÇ ( BENİMKINAM )
MUSALLA BAĞLARI MAH.KAZIM AYVAZ SOK. NO:143/145 SELÇUKLU / KONYA

İade İşlemleri

• Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber en yakın Aras Kargo ofisine teslim etmeniz ve doğru adrese göndermeniz gerekmektedir. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda EFT/HAVALE ödeme methodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.
• İade siparişinize ait ödemeniz, iade ürününüz teslim alındığı tarihten itibaren en fazla 7 iş günü içerisinde bankaya bildirilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 0544 671 24 24 numaralı hattımızı arayabilir veya siparis@benimsetim.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
• Mağazamızda ürün iadesi alınmamaktadır.

Değişim İşlemleri

• Hasarlı olan ürünlerde kargo tutanağı ile ücretsiz değişim yapabilirsiniz.
• Beğenmeme durumunda kargo ücretini karşılayarak değişim yapabilirsiniz.

İnceleme Ürün İşlemleri

• İnceleme departmanına ulaşan ürününüzle ilgili inceleme işlemi ürün tarafımıza ulaştıktan sonra en geç 3 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.
• İnceleme sonucunda tutanaklı hasar beyan etmeniz durumunda ücret iadeniz yapılacaktır. Tutanaksız tarafımıza gelmesi durumunda ürününüz Aras kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.

Çayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler Nelerdir ?

• Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
• Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler
• Kargoda veya teslim aldıktan sonra hasar görmüş tutanaksız ürünler